Helena Ballová

Aktívnemu cvičeniu som sa začala venovať počas vysokej školy, začínala som ako inštruktorka aerobiku. S prichádzajúcimi novými formami cvičenia som postupne rokmi prešla azda všetkými druhmi od BodyWorku cez HiLow Aerobic, Step Aerobic, FitBall Aerobic až po Spinning. Neskôr som vzhľadom na svoje pracovné vyťaženie vo svojej profesii obmedzila predcvičovanie, ale ako aktívny cvičenec som sa venovala klasickému aerobiku a so záujmom som sa zúčastňovala rôznych pohybovo zameraných kongresov.

Tieto ma naďalej posúvali na fyzickej aj mentálnej rovine, až ma v novembri 2008 veľmi zaujala nová forma cvičenia - PortDeBras®, ktorej tvorcom je ruský prezentér, tanečník a choreograf Vladimír Snezhik. V začiatkoch intenzívne splupracoval so španielskym prezentérom a fyzioterapeutom Juliom Papim.

PortDeBras® som sa začala intenzívne venovať a často som cestovala na workshopy a na hodiny do zahraničia. Absolvovala som  opakovane mnohé certifikované workshopy inštruktorov PortDeBras®. V júli 2015 som absolvovala najvyšší stupeň vo vzdelávaní PortDeBras® a stala som sa PortDeBras Elite Trainer. Na jeseň 2016 sme pod hlavičkou MOVE academy zorganizovali prvy Trainer Course mimo Ruska a umožnili tak ostatným inštruktorom PortDeBras si zvýšiť svoju kvalifikáciu.

Práve Vladimir Snezhik ma naviedol na to, aby som sa začala venovať aj Pilatesu a nikdy by som neverila, že ma Pilates tak osloví. Základné vzdelanie Pilates som absolvovala u Renáty Sabongui v Prahe a následne som sa vzdelávala u renomovaných zahraničných lektorov a tak som mala moznosť vyskúšať rôzne prístupy k tomuto skvelému cvičeniu a moja chuť po ďalších vedomostiach stále rastie.

Pre vlastný rozvoj som sa začala v lete 2014 venovať Ashtanga Joge a rada svoje nadšenie v tomto smere taktiež posúvam ďalej širokej verejnosti :)

Okrem rozvoju tela sa na profesionálnej úrovni venujem aj rozvoju mysle a duch pre jednotlivcom a firmy v rámci osobnostného rozvoja.

Kde si môžete zacvičiť

    MOVE_ACADEMY-logo-RGB    
PortDeBras:

utorok          19:15           RDS
štvrtok          18:05            RDS
Pilates:

utorok            07:15        RDS
                      09:00       RDS
štvrtok           07:15         RDS
                      09:00        RDS   
Joga: 

piatok            09:00     MA

NOVINKA: individuálne lekcie (1-5 klientov) 
už aj u Vás vo firme na základe dohovoru