Otázky a odpovede

Zvládnem hodinu aj bez tanečných skúseností?

Základom PortDeBras, je aby hodina bola prístupná pre všetkých. Ak nemáte žiadne tanečné skúsenosti, alebo dokonca žiadne skúsenosti so skupinovými cvičeniami je hodina vhodná aj pre Vás. Cieľom celého programu, nie je odcvičiť naučené pohyby (alebo takzvanú choreografiu), ale hlavne pohyby previesť správne, to znamená zdravo.

Čo znamená previesť pohyb správne?

Neodporúčajú sa prudké, ostré a rýchle pohyby. Počas celého cvičenia by mal byť pohyb plynulý. To znamená ladne a plynulo viest paže s uvoľnenými ramenami a skoordinovať ich zároveň s pohybom nôh. Pohyb paže sa vedie lakťom a časť paže od lakťa po prsty len dokresľuje pohyb.

Trup tela je spevnený. Dôležité je držať podsadenú panvu a zavreté rebrá, čím spevníme trup a pohyb je kontrolovanejší.

Váha je na celých chodidlách rovnomerne (nedávame váhu iba na malíčkovú stranu chodidla). Pri každom pohybe smeruje koleno za špičkami na nohách a kolená sú mierne pokrčené.

Čo si mám obliecť?

Najvhodnejšie je pohodlné oblečenie. Čokoľvek čo Vás neobmedzuje v pohybe a cítite sa v tom pohodlne. Výhodou je, že nie je potrebná žiadna obuv, nakoľko sa cvičí naboso. Ak je podlaha chladnejšia môžu sa ponechať ponožky, avšak tie môžu na podložke kĺzať, v tom prípade sú ideálne špeciálne ponožky bez špičky a päty, ktoré voláme „štucky“. Noha nie je v chlade, ale zároveň sa nekĺže na hladkom povrchu.

Kde si môžete zacvičiť

    MOVE_ACADEMY-logo-RGB    
PortDeBras:

utorok          19:15           RDS
štvrtok          18:05            RDS
Pilates:

utorok            07:15        RDS
                      09:00       RDS
štvrtok           07:15         RDS
                      09:00        RDS   
Joga: 

piatok            09:00     MA

NOVINKA: individuálne lekcie (1-5 klientov) 
už aj u Vás vo firme na základe dohovoru

Rodinné & Pracovné Konštelácie

hellena-logo-Gray

"Konštelácie sú pre mňa veľmi účinná metóda odhaľovania vzťahov v ktorých žijeme. Vzťahov v tom najširšom slova zmysle: k rodine, priateľom, kolegom, ale aj k veciam a k hodnotám v našich životoch. Čo s tým dokážeme urobiť v našich životoch je už iba na nás."

viac info 

 

14.09.2019 ... PortDeBras Basic (level1)

15.09.2019 ... PortDeBras Ball

23.-24.11.2019 ... PortDeBras Trainer Course